عضو هیات مدیره پرسپولیس مصاحبه جنجالی برانکو را تکذیب کرد

سخنگوی باشگاه پرسپولیس گفت: مطالب مطرح شده به نقل از برانکو، با شخصیت و ادبیات او همخوانی ندارد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس؛ حسین عبدی در پی انتشار مطالبی به نقل از برانکو ایوانکوویچ و ابراز نگرانی هواداران و سوالات رسانه‌ها در این ارتباط گفت: ما برای تلاش‌ها و زحمات عزیزان فعال در رسانه‌ها ارزش و احترام خاصی قائل هستیم. در واقع همه ما جزو خانواده بزرگ فوتبال به حساب می‌آییم که باید در کنار هم در مسیر پیشرفت حرکت کنیم. بر ما پوشیده نیست که رسانه‌ها در اکثر موارد با دلسوزی و تعهد خاص خود حرکت می‌کنند اما گاهی مسائلی پیش می‌آید که با توجه به درجه اهمیت، ناچار از توضیح و حتی پیگیری‌های حقوقی هستیم.
وی ادامه داد: آنچه مسلم است و بر کسی پوشیده نیست این است که ادبیات آقای ایوانکوویچ اصلا اینگونه نیست. آنچه از طرف ایشان درج شده در واقع اصلا مصاحبه نبوده و نقل قول‌هایی منتسب به ایشان است که آن هم صحت ندارد، چون حداقل من فقط برای چند دقیقه در آن جلسه حاضر شدم. ما همه مربی هستیم و هر یک ممکن است برداشت‌های فنی خود را داشته باشیم اما فکر می‌کنم همه تائید می‌کنند که شخصیت آقای برانکو اینگونه نیست و متاسفانه انتشار این مطالب منتسب به وی از یک سو ناراحتی هواداران و مردم را باعث شده و از سوی دیگر با شأن سرمربی پرسپولیس سر و کار دارد که این، هم برای باشگاه و هم برای ایشان اهمیت دارد.
حسین عبدی خاطرنشان کرد: در این مطلب در حالی از بحث بین من و آقای برانکو صحبت شده است که من در جلسه مذکور حضور چندانی نداشتم. من در آن روز درگیر مراسم سوم دایی مرحوم خودم بودم و اصلا قرار نبود به باشگاه بیایم اما با توجه به اینکه برگه‌هایی مربوط به مربی بدنساز تیم نزد من بود و باید کارها انجام می‌شد، برای تحویل برگه‌ها به باشگاه رفتم. در مدت زمان حضورم که خیلی هم طولانی نبود نیز درگیر همین موضوع بودم و فقط برای چند دقیقه وارد جلسه شدم و واقعا نمی‌دانم آنجا چه صحبت‌هایی مطرح شد. از این رو تصور می‌کنم مطالبی از این دست به نوعی هدفدار هستند. چنین مواردی باشگاه را در شرایطی قرار می‌دهند که برای حفظ منافع باشگاه که همان منافع هواداران است، ناچار از پیگیری‌های قانونی باشیم. در حالی که رویکرد ما در این مدت با وجود حرف و حدیث‌های گوناگونی که مطرح شده است و بعضا هم درست نبود و برای باشگاه هم مشکلاتی ایجاد کرد، اغماض و تعامل بوده است.
عضو هیأت مدیره پرسپولیس تصریح کرد: همانطور که گفتم من آن روز در واقع در جلسه شرکت چندانی نداشتم و حضور کوتاه من هم به لحظات پایانی مربوط می‌شد و جدا از آنکه چنان مواردی بین ما رد و بدل نشد، آقای برانکو هم در آن لحظات با آرامش در حال گفتگو درباره اردوی برون مرزی تیم بود. همچنین جای تعجب دارد که با توجه به شناخت از شخصیت و ادبیات آقای برانکو چنان مطالبی در مورد شهروندان تهرانی از سوی ایشان مطرح شده است، در حالی که باور داریم ایشان هیچگاه اینگونه سخن نمی‌گوید و مردم هم این را می‌دانند و باشگاه نمی‌تواند اجازه بدهد که اعضای باشگاه و تیم برابر مردم و هواداران قرار داده شوند.
وی همچنین درباره اقدامات باشگاه در ادامه نقل و انتقالات و همچنین پرونده ضرغام اسماعیل افزود: در مورد ضرغام اسماعیل و گزینه‌های دیگر، مساله این است که ما واقعا زمان چندانی نداریم و باید سریع‌‌تر کار یارگیری را به پایان برسانیم و در این شرایط نفراتی که حداقل استانداردهای لازم را داشته باشند نیز می‌توانند از گزینه‌های ما باشند و موضوع زمان و پیوستن بازیکن به تمرینات برای ما اهمیت دارد. در حال حاضر نیز در پست دروازه‌بان، دفاع چپ و مهاجم به دنبال بازیکن هستیم. با تکمیل فهرست بزرگسالان، نظر ویژه‌ای روی سهمیه‌های دیگر، بویژه فهرست زیر 23 سال هم داریم.

ریال50,000.00

s

مذاکرات با غول‌های گازی آغاز شد/ ۱۸ رئیس‌ جمهور به تهران می‌آیند

مذاکرات و مکاتبات گازی جمهوری اسلامی ایران با روسای جمهور و سران ۱۸ کشور

در شرایط فعلی ایران با در اختیار داشتن بیش از ۳۴ تریلیون متر مکعب با پیشی گرفتن از کشورهایی همچون روسیه، آمریکا، قطر و ترکمنستان بزرگترین دارنده ذخایر گاز طبیعی جهان است به طوری‌که پیش بینی می شود دستکم تا ۱۰۰ سال آینده، ایران گاز برای تولید و صادرات در اختیار داشته باشد.

بر این اساس با بهره برداری از فازهای جدید پارس جنوبی سال گذشته در مجموع بیش از ۱۰۰ میلیون مترمکعب به ظرفیت تولید گاز طبیعی ایران افزوده شد که مسئولان شرکت ملی نفت ایران وعده افزایش ۱۰۰ میلیون مترمکعبی تولید گاز تا پایان سال جاری را ارائه کرده اند.

همزمان با افزایش ذخایر و ظرفیت تولید گاز طبیعی ایران، پائیز سال جاری تهران میزبان بزرگترین گردهمایی غول‌های گازی جهان است و پیش بینی می شود پای ۱۸ رئیس جمهور، نخست وزیر و معاونان رئیس جمهور کشورهای عضو و ناضر مجمع کشورهای صادرکننده گاز جهان به ایران باز شود.

از این رو تاکنون مکاتبات رسمی ایران با روسای جمهور و سران کشورهای مختلف عضو مجمع کشورهای صادرکننده گاز انجام شده است و دعوت نامه‌های رسمی حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران برای روسای جمهور کشورهای روسیه، الجزایر، امارات و ونزوئلا به عنوان اعضای اصلی مجمع و عراق و عمان به عنوان اعضای ناظر این مجمع جهانی گاز برای حضور در اجلاس سران در تهران ارسال شده است.

علاوه بر این، پیش بینی می شود تا چند هفته آینده دعوت نامه‌های رسمی گازی ایران تقدیم روسای جمهور کشورهایی همچون قطر، مصر، بولیوی، لیبی، گینه استوایی، نیجریه، ترینیداد و توباگو به عنوان اعضای اصلی مجمع کشورهای صادرکننده گاز (GECF) و کشورهای هلند، قزاقستان، پرو و نروژ به عنوان اعضای ناظر شود.

سومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز جهان ماه نوامبر سال جاری در تهران در حالی برگزار می‌شود که در صورت توافق هسته‌ای ایران و غرب امکان دور جدید مشارکت گازی ایران با کشورهای گازخیز جهان فراهم خواهد شد.

در همین حال، پیش بینی می‌شود با برگزاری سومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز، روسای معروف و پرآوازه جهان همچون ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزولا، شیخ خلیفه بن زاید رئیس امارات متحده عربی، فواد معصوم رئیس جمهور عراق، عبدالعزيز بوتفليقه رئیس جمهور الجزاير، شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر، سلطان قابوس پادشاه عمان و سران و مقامات بلند پایه سایر کشورهای گازخیز جهان مسافر تهران شوند.

تاریخچه تاسیس مجمع کشورهای صادرکننده گاز

طرح تاسیس مجمع کشورهای صادرکننده گاز ۱۰ بهمن سال ۱۳۸۵ از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در دیدار با ایگور ایوانف دبیر شورای امنیت وقت روسیه مطرح شد.

بر این اساس با اعلام آمادگی ایران، روسیه و قطر به عنوان تروئیکای گازی جهان نشست سه جانبه‌ای مهر ماه سال ۱۳۸۷ به منظور تسریع در ایجاد یک مجمع جهانی به میزبانی تهران برگزار شد.

پس از توافق وزیران نفت و انرژی تروئیکای گازی درباره چارچوب ایجاد یک مجمع مستقل بین‌المللی گاز، با تصویب اساسنامه روسی این مجموشعه در نشست مسکو، به طور رسمی فعالیت‌های این مجمع بین‌المللی با حضور ۱۱ کشور دارنده ذخایر گاز طبیعی جهان آغاز شد.

در نهایت با تاسیس این مجمع جهانی گاز ابتدا مقر دائمی دبیرخانه مجمع کشورهای صادرکننده گاز به قطر و سپس لئونید بوخانوفسکی نامزد روسیه هم به مدت دو سال به عنوان دبیرکل مجمع کشورهای صادرکننده گاز انتخاب شد.

مسئولان وقت وزارت نفت در پاسخ به انتخاب دبیرکل روسی برای مجمع کشورهای صادرکننده گاز، سه عامل میزان تولید، حجم ذخایر، صادرات گاز و قدمت حضور در بازارهای جهانی گاز را از مهمترین عوامل دبیرکلی روسیه در این مجمع دانسته و اعلام کردند: با حضور روسیه به عنوان دبیر کل وضعیت دبیرخانه و سامان دهی بازارهای جهانی از بلاتکلیفی خارج می‌شود.

با این وجود ابان ماه ۱۳۹۲ در نشست وزارتی تهران، با رای وزرای نفت و انرژی کشورهای عضو مجمع جهانی کشورهای صادرکننده گاز، سید محمدحسین عادلی کاندیدای ایران برای یک دوره دو ساله دبیرکل این مجمع شد.

کشورهای عضو مجمع صادرکنندگان گاز ۴۲ درصد از تولید گاز جهان، ۷۰ درصد از ذخایر گازی جهان، ۳۸ درصد از انتقال گاز با خط لوله و ۸۵ درصد از تجارت گاز طبیعی مایع شده (ال. ان. جی) را در اختیار دارند.

کشورهای الجزایر، بولیوی، مصر، گینه استوایی، ایران، لیبی، نیجریه، قطر، روسیه، ترینیداد و توباگو، ونزوئلا و عمان که آبان ماه گذشته به جی ای سی اف پیوست، از اعضای این مجمع جهانی به شمار می روند.

در حال حاضر ۱۱ کشور به عنوان عضو و سه کشور ناظر در مجمع کشورهای صادرکننده گاز حضور دارند که کشورهای عضو ۴۲ درصد از تولید گاز جهان، ۷۰ درصد از ذخایر گازی جهان، ۳۸ درصد از انتقال گاز با خط لوله و ۸۵ درصد از تجارت گاز طبیعی مایع شده (ال. ان. جی) را در اختیار دارند.

نخستین اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز ۲۴ آبان ۱۳۹۰ با حضور دوازده کشور به عنوان عضو دائم و ۳کشور عضو ناظر در دوحه برگزار شد.

آخرین وضعیت ذخیره آب پشت سدها

حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور در هفته سوم تیرماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته، یک میلیارد و ۶۴۰ میلیون مترمکعب کاهش یافت

در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته حجم آب موجود در مخازن سدهاي كشور ۶.۳ درصد کاهش یافت. حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور در زمان مشابه سال گذشته، حدود ۲۶ ميليارد و ۱۰۰ ميليون مترمكعب گزارش شده بود.

حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور در پایان هفته سوم تیرماه، ۲۴ ميليارد و ۴۶۰ ميليون مترمکعب به ثبت رسیده که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته، معادل ۶.۳ درصد كاهش نشان می دهد.
این میزان در زمان مشابه سال گذشته، حدود ۲۶ ميليارد و ۱۰۰ ميليون مترمكعب گزارش شده بود.

براساس این گزارش، حجم آب ورودي به مخازن سدهای کشور نيز از ابتداي سال آبي جاري (مهرماه ۹۳) تا پایان هفته گذشته، با ۱۳ درصد كاهش در مقایسه با سال آبی گذشته به ۲۵ ميليارد و ۹۵۰ ميليون مترمکعب رسیده است. این میزان در مدت مشابه سال آبی گذشته ۲۹ ميليارد و ۸۰۰ ميليون مترمکعب گزارش شده بود.

میزان آب خروجی از سدهای کشور نیز از ابتداي سال آبي جاري تاكنون، ۲۱ ميليارد و ۹۲۰ ميليون مترمکعب گزارش شده؛ در حالی که آب خروجی از سدهای کشور در مدت مشابه سال آبي گذشته به ميزان ۲۲ ميليارد و ۹۱۰ ميليون مترمکعب بود.

بر این اساس، حجم آب خروجي از سدهاي كشور در مقايسه با مدت مشابه سال آبي گذشته، ۴.۴ درصد کاهش نشان می‌دهد. هم‌اکنون مجموع ظرفيت مخازن سدهاي كشور در زمان كنوني ۴۸.۸ ميليارد مترمكعب گزارش شده که ۵۰ درصد از حجم مخازن سدهای کشور از آب پُر بوده است.

کُردهای سوریه مهمترین پایگاه «داعش» در ریف‌رقه را محاصره کردند

کمیته‌های دفاع مردمی کُردهای سوریه شهر «تل ابیض»، مهمترین پایگاه داعش را محاصره کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق، کمیته‌های دفاع مردمی کُردهای سوریه موفق شدند، شهر «تل ابیض» واقع در ریف شمالی رقه را که تحت تصرف گروه تروریستی تکفیری «داعش» است، از 2 محور شرقی و غربی محاصره کنند.

در این راستا مبارزان کُرد هم اکنون در حوالی این شهر حضور دارند و انتظار می‌رود، ساعات آینده این منطقه شاهد درگیری بین عناصر داعش و نیروهای کُرد باشد.

نیروهای کُرد امروز (شنبه) در ادامه نبردهایشان در ریف شمالی رقه موفق شدند، روستاهای عوض، الدبس، خربة عبود، خربة البقر، ابو خرزة، الرافعة و أم حویش را در شرق تل ابیض آزاد کنند.

این درحالی است که دیگر نیروهای مبارز کُرد به مرکز شهر سلوک، در ریف تل ابیض رسیده‌ و آن را آزاد کرده‌اند. اما آنچه موجب کُندی عملیات‌های آنها در این شهر شده، بمبگذاری و مین‌گذاری مناطق باقی مانده شهر توسط داعش پیش از عقب نشینی از آن بوده است.

اما در محور غربی شهر تل ابیض نبردها بین کُردها با داعش در روستاهای علو، جهجاه، و أبو خرزة در نزدیکی شهر «عین عیسى» جریان داشت که تنها 16 کیلومتر با تل ابیض فاصله دارد.

درگیری‌های جاری بین مبارزان کُرد و داعش که از اواخر ماه گذشته با حملات کُردها جهت آزادسازی شهر تل ابیض از سیطره داعش آغاز شده است، موجب آوارگی هزاران نفر از اهالی شهرها و روستاهایی شده که در مسیر این عملیات بوده‌اند.

منابع سوری تاکید می‌کنند که مناطق شمالی استان رقه هم اکنون خالی از سکنه است و داعش برای جلوگیری از سقوط تل ابیض تدارک ویژه‌ای برای مقابله با مبارزان کُرد دیده است که از جمله آنها حفر خندق اطراف شهر و بمبگذاری و مین‌گذاری راه‌های ارتباطی شهر است.

حکم متهمان به قتل چهار شیعی مصری صادر شد

دادگاه مصر طی حکمی، ۲۳ نفر را به اتهام دست داشن در قتل چهار شیعه مصری به ۱۴ سال زندان محکوم کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از الیوم السابع، مقامات قضایی مصر گفتند که یک دادگاه امروز(شنبه) با صدور حکمی، 23 متهم به دست داشتن در قتل چهار شهروند شیعی این کشور در سال 2013 به 14 سال حبس محکوم کرده است.

منابع قضایی مصر تاکید کردند که هشت متهم دیگر نیز از اتهام قتل، تلاش برای قتل و آتش زدن یک خانه تبرئه شدند.

گروهی از عناصر مسلح ژوئن سال 2013 به یک منزل مسکونی نزدیک قاهره پایتخت مصر، حمله کردند که در پی آن چهار شیعه مصری از جمله «حسن شحاته» روحانی برجسته به شهادت رسیدند.

شیخ حسن شحاتة (۶۶ ساله) برادرش محمد شحاتة (۳۵ ساله) و شحاتة شحاتة (۵۵ ساله) و عبدالقادر حسنین عمر (۴۵ ساله) به شهادت رسیده اند و تعداد نامشخصی از شیعیان هم زخمی شده اند.